Responsive Reklam Alanı


Yem Karma Makinesi

-Makinenin amacı; değişik yem maddelerini homojen bir karışım haline getirmek ve bu karışımı hayvanlara eşit bir şekilde dağıtmaktır.
-Karılan yemin sindirimi kolay ve besleyicidir.
-Hayvanların et ve süt verimlerinde gözle görülür bir artış sağlanır.
-Römorkta hazırlanan yem (rasyon); elle karılan yemlere göre daha homojen olur. Bu; hayvanın, yemi daha iştahlı yemesini sağlar.
-Yem karma römorkuyla hazırlanan yemi tüketen hayvanlar, aynı oranda ve aynı homojenlikte yem tüketeceğinden et ve süt verimleri de birbirine denk olacaktır.
-Makine, kıyıcı bıçakları vasıtasıyla, lifli yem maddelerini kıyar.
-Üzerinde bulunan karıştırıcı helezonlar, kıyılan lifli yem maddelerini diğer yem materyalleriyle karıştırarak homojenliği sağlar.
-Bu sayede; lifli yemlerin sindirilmeden dışarıya atılması engellenmiş olur. Kısacası; yemden en üst düzeyde faydalanılmış olunur.
-Yem maddelerinin römorka, kolay yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlamak amacıyla, isteğe bağlı olarak yükleyici freze, hidrolik arka kapak, çift taraflı boşaltma bandı gibi ekipmanlar römorka takılabilir.
-Ayrıca isteğe bağlı olarak dijital tartı, park ayırıcı krikosu da ilave edilebilmektedir.
-Römork, traktöre çeki sistemiyle bağlanır.
-Römork, hareketi traktör kuyruk milinden alır. Üzerinde bulunan hidrolik sistemler, kullanıcıya kadar uzanan ergonomik kumanda kolları vasıtasıyla rahatlıkla kullanılabilmektedir.
-İsteğe bağlı olarak elektrik motorlu sabit tip olarak da imal edilebilmektedir.


Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Gallignani 5190 Balye Makinası Teknik Özellikleri Çelikel Tamburlu Çayır Biçme Makinası Teknik Özellikleri
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Ekonomi ve İş Dünyası