Responsive Reklam Alanı


PHM-Pro Tek sıra pancar hasadı için üretilmiş ve hareketli tüm parçalar hidromotorlarla donatılmıştır. Bu motorlara hareket veren pompa ise hareketini bir adet geniş açılı kardan mili yardımıyla traktör kuyruk milinden almaktadır.
 
 
 
 
Hidromotor ve hidrolik silindirlerin tahriki için 3 adet pompa kullanılarak tüm hidrolik motorlarda sürekli aynı devir ve güç elde edilmiştir.
     
 
Bu modelimizinde söküm grubu Otomatik arama sistemi ile donatılmıştır. Bu sayede maksimum söküm hızı ve minimum ürün kaybı sağlanmıştır. Bu sistem söküm sırasında söküm derinliğinin, ayarlanan ölçüde sabit kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca sürücünün çizi takibinde yapacağı hataları telafi edebilmek için sağ ve sol tarafa 45 cm’ye kadar otomatik olarak hareket edebilmektedir.
     
 
Söküm ayaklarında bulunan titreşim özelliği sayesinde en sert yapılı ağır tarlalarda ve traktörün makineyi çekebileceği ölçüdeki çamurlu tarlalarda söküm yapabilmektedir. Titreşim; söküm sırasında bıçak ile toprak arasında oluşan sürtünmeyi azaltmaktadır. Böylece gerekli traktör gücü ve yakıt sarfiyatı düşmektedir. Ayrıca hidrolik motorlarla donatılan hareketli parçalar herhangi bir tıkanma ve sıkışma esnasında sürücü tarafından kumanda yardımıyla ters döndürme yapılarak, tıkanma ve sıkışmalar ortadan kaldırılabilmektedir.
     
 
PHM-PRO modelimiz Tek Sıralı Pancar Hasat Makinesi grubunda en hacimli depoya (7 m3≈4000kg) sahiptir. Bu özelliği sayesinde hasat sırasında en fazla kayıp zamanı oluşturan depo boşaltma tekrarı yarıya indirilmiş ve hasat miktarinda %40 a varan artışlar sağlanmıştır.
     
 
PHM-PRO modelinde pancar taşıyıcı asansör sayısı ikiye çıkartılarak yüksek hızlı sökümlerde tıkanma ve ürün zaiyatları engellenmiştir. Bu asansör sistemlerinde zincir yerine yüksek mukavemetli triger kayışlar kullanılarak sessiz ve titreşimsiz çalışmaları sağlanmıştır.
     
 
Makinaların yüklü ağırlıkları ile toprak yüzeyinde sıkışmaya neden olmamaları için lastik basma yüzeyleri ağırlıkları ile orantılı olarak geniş imal edilmiştir. PHM-PRO modelinin çizi arasına giren sol tekerlekleri lastik arası 45 cm olacak şekilde görüldüğü gibi çift dizayn edilmiştir. Böylece çizi arası açma işlemi sırasında oluşabilecek pancar zaiyatları engellenmiştir.
     
 
İkinci sıra hazırlama sistemi PHM-Pro modelinde çift sıra fırça şeklinde dizayn edilmiştir. Fırça yüksekliği söküm sırasında sürücü tarafından kumanda yardımı ile kontrol edilebilmektedir. Böylece söküme hazırlanan sıradan; pancar yaprağı, yabancı ot, taş vb. cisimler tamamen uzaklaştırılır.
     
 
Tüm modellerimizde yüksek soğutma kapasitesine sahip hidrolik soğutucu standart olarak bulunmaktadır. Her türlü iklim şartında söküm yapılabilmektedir. Elektro hidrolik kumanda sistemleri ve selenoid valfler kapalı pano içerisine alınarak dış ortamdan gelebilecek toz, nem vb. etkilerden korunmuştur.
 
 
 
PHM – Pro PANCAR HASAT MAKİNASI
YÜKSEKLİK : 3870 mm
GENİŞLİK : 3000 mm
UZUNLUK : 6400 mm
AĞIRLIK : 4800 kg
YÜKLEME YÜKSEKLİĞİ : 4000 mm
DEPO KAPASİTESİ : 4000 kg
SOL TEKERLEK : 230 / 9,5 R32
SAĞ TEKERLEK : 16,9 / 24
İŞ KAPASİTESİ : 3-4 dekar/saat
KUYRUK MİLİ DEVRİ : 540 dev/dak
GEREKLİ GÜÇ : 85 hp (min)
GEREKLİ ELEKTRİK VOLTAJI : 12 volt

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
New Holland T8000 Serisi Resimleri Gallignani 5190 Balye Makinası Teknik Özellikleri
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Ekonomi ve İş Dünyası